Březen – Mikulčin Vrch

02.04. 2007

Mikulčin Vrch 17.-18.03. 2007

V březnu bylo naplánováno, že pojedeme na Svinec. Přehodnotili jsme však situaci s vybranou kótou a na poslední chvíli padlo rozhodnutí, že se vrátíme na Mikulčák. Sedmnáctého března ve složení Franta Hokej Frýdek, MateS FM a Pavel Smrk Havířov jsme se tedy vydali vstříc dalšímu vysílání.


Jelikož QTH (Arnika) bylo do posledního místa obsazené muselo se hledat jiné řešení. Počasí na vysílání z auta nebylo přívětivé a tak se objednali tři místa na chatě Lopata. Lopata je sice níže položená, avšak s ohledem na polohu otevřená na severoseverovýchod.. Tedy k nám na severní Moravu. Spojení k nám o délce něco kolem sto kilometrů nejsou k zahození a za druhé budou spokojeni naši kamarádi, že udělali s námi spojení.


01 – Příjezd na chatu


Příjezd (MateS, Franta, Pavel)


Při výjezdu z Frýdku – Místku byla teplota šest nad nulou. Při přejezdu Sirákova klesla teplota pod nulu, ale na Mikulčáku už bylo opět šest. Na tento víkend opět hlásí silné větry, tak uvidíme. Posléze se ukázalo, že větry byly, jak nám hlásili některé Expedice v okolí, nám se však vyhnuly.

02 – Vybalování


Vybalování


Pro jistotu máme dvě antény, každou na jiném místě. Nedají se očekávat výjimečné výsledky, avšak pojistka musí být už kvůli těm větrům. Ta čtvrtka (viz níže na fotce) co je vedle naší půlky nám nepatří. Je to zbytek vybavení po instalaci opakovače, který však není v provozu.


03 – 1/2 anténa


1/2 anténa


Už z poslední expedice kdy s námi Pavel Smrk byl, bylo jasné že nikoho jen tak k majku nepustí. Jeho neúnavné výzvy i někdy dost pobavili.

04 – Pavel Smrk Havířov kouká, jak jsme namontovali anténu


Pavel Smrk v okně


Po instalaci půlky zjišťujeme nepříjemnou věc. Má hlava dubová, hodná sklerotika, zapomněla doma kabel na 220V k počítači. Co teď. Po několika telefonátech místním známým, zda nemají kabel, jsme se rozhodli, že ho zajedeme koupit do Brodu. Jelikož nikdo ho neměl. Pak nás však s Frantou najednou napadl ještě jeden člověk, který by nám mohl pomoci. Co takhle navštívit Mirka Bystřice. Nápad to byl sice dobrý, avšak jak ho najít bez telefonního čísla v obci táhnoucí se jak smrad. Samozřejmě koukáme po střechách, zdali nezahledneme nějakou tu anténu. Jediným vodítkem mělo být, že Mirkova anténa je ohlá po větrech (viz foto níže).

05 – Návštěva u Mirka Bystřice pod Lopeníkem a jeho anténka


MateS FM, Franta Hokej, Mirek Bystřice


Přes dva velice přívětivé lidi, kteří měli taktéž ohlou anténku jsme se dostali konečně k Mirkovi. Samozřejmě, že Mirek s námi prohodil pár slov a za pomocí svých dětí se i ten kablík našel. Jelikož čas nás touto neplánovanou vyjížďkou začal tlačit, muselo se dohovořit a jet zpátky. Velice to přívětivý a společenský chlapík ten Mirek Bystřice.

06 – Anténa 5/8 vedle chaty


5/8 anténa


Po dojezdu zpět se Franta s Pavlem ujali mikrofonu a expedice mohla začít. Brejci se hrnuli a čas rychle ubíhal. Já se dostal k mikrofonu až něco kolem půlnoci. V tu dobu to velice opadlo a tak došlo i na spánek. Ráno začali Franta s Mirkem opět vysílat. Sluníčko na nás koukalo už od božího rána, no prostě udělalo se krásně.

07 – Takové bylo naše nádobíčko


Vercajk


Vzbudily mne hlasité výzvy Pavla Smrk. Po snídani a kafi se pouštím do balení pětiosminy i s Pavlovou pomocí. Mezitím prohodím pár slov se správcem a najednou je tu jedenáct hodin, tedy konec čtyřiadvaceti hodinovky.

08 – Chata Lopata z jihovýchodní strany


Chata z jihovýchodní


Jedna anténa (1/2) umístěná na střeše chaty a druhá (5/8) o dvacet metrů dál vedle chaty na pětimetrovém stožárku.

09 – Pohled na antény a chatu.


Pohled na chatu 210 – V neděli se udělalo krásně.


Nedělní ráno11 – Franta Hokej a Pavel Smrk Havířov vysílají.


Franta Hokej a Pavel Smrk Havířov12 – MateS FM a Franta Hokej.


MateS FM a Franta Hokej13 – Demontáž 5/8 (Pavel Smrk).


Pavel Smrk14 – Nastal čas odjezdu.


Expedice Morava15 – Ještě poslední foto před odjezdem.


Expedice Morava 2


Odjíždělo se něco po dvanácté a byla naplánovaná jedna zastávka. Franta musel načepovat vodu v Luhačovicích a udělat tak něco pro své zdraví.

16 – Čepování živé vody v Luhačovicích.


Luhačovice


No, a aby té vody neměl málo, zavedl jsem ho ještě na jedno místo, kde čepují železitou a vaječnou vodu. Po odčepování tekutin z těla a opětovném načepování do posledních prázdných pet láhví se konečně dojelo domů.

17 – Čepování mrtvé vody na Zrzávkách u Hodslavic.


Zrzávky u Hodslavic18 – MateS FM na Zrzávkách u Hodslavic.


Zrzávky u Hodslavic 2


To by bylo pro dnešek vše. Expedice Morava (Franta Hokej Frýdek, MateS FM a Pavel Smrk Havířov) z Mikulčina vrchu udělala 345 spojení s celkovým počtem 25732 bodu a průměrem 74km na jedno spojení.

73 MateS FM