Září – Skalka

25.09. 2007

Skalka 22.-23.09. 2007

Konečně expedice, která mne dokonale uspokojila. Ještě do pátku večera jsem se rozhodoval, zda vysílat ze Smrku nebo ze Skalky. Volba padla na Skalku a myslím že jsem udělal dobře. Je to i patrné z výsledků. Jediné co mne mrzí, že z dosti členné expedice si nemohl nikdo udělat volno, a tak to vše padlo na mne. Níže přidávám pár fotek a snad ještě napíšu nějaký článek.

Tentokrát to nikomu ze členů Expedice Morava nevyšlo, aby se zúčastnil zářijového výjezdu. O důvodech se tady zmiňovat nebudu. Po domluvě s Jardou Lysůvky, který mne ráno vyzvedl, jsme mohli vyrazit vstříc Ondřejnickému masívu.

01 – Turistický rozcestník


Rozcestník


Do neprozkoumaného terénu plného cest a cestiček jako závodník WRC. Po prvních dvou kilometrech stoupání se trochu zahřál motor. Jarda ještě více přidal, aby se motor trochu ochladil venkovní teplotou. Jednou jsme odbočili špatně, ale po dobré navigaci Karla Ondřejník jsme tu pravou cestu našli.

02 – Trhač


Sendina


Nikdo však netušil, že ta cesta nás dovede až na samotný vrchol. I Karel Ondřejník byl překvapen. Odpadl tedy naplánovaný třistametrový přesun po vlastní ose a to bylo super. Vzhledem k malému vozíčku, který byl taktéž naložen v autě, byla by to zabijačka tahat to nahoru na zádech. Nahoře jsme si oddechli.

03 – Stanoviště


Odtud jsem vysílal


Jarda mi pomohl postavit antény a stan a v jedenáct hodin odjel. Vysílat se začalo v poledne. Po klasické sprše místních brejků v horizontu tří hodin se nic zvláštního nestalo. Asi tři stovkové spojení jinak nic výjimečného. Zkouším přejet pásmo, a koho neslyším, Expedici Radegast – Křížový vrch. Hned na ně volám a ono se to podařilo, pár minut před třetí odpolední. Pěkných 366km. Nálada se mi dnes podruhé zvedla.

04 – Anténa


Anténa ze západu


Další průběh byl nad očekávání super. Jediné co by se dalo vytknout tak nepřipravenost na noční ochlazení. Docela mi byla zima. Přežil jsem a to je důležité.

05 – Triangl


Triangl a Sendi06 – Dobré ráno


Dobré ráno a můj stan07 – Anténa


Anténa ze severovýchodu


Jarda přijel opět v jedenáct a já těsně před tím začal balit. Rušení se zvedlo a brejkové žádní.

08 – Odvoz


Jarda Lysůvky Sendi a MateS


Těsně před odjezdem vyjelo nahoru další auto a vystoupili z něj dva típkové v montérkách. Přijeli zde montovat meteo stanici pro paraglajdisty. Chvíli jsme s nimi mluvili a Jarda se ještě musel před cestou domu trochu rozcvičit.

09 – Jarda na trianglu


Jarda na trianglu vpravo pracovník montující na triangl meteostanici pro paraglajdisty za 150 tisíc

 

Celá kolekce fotek

Tak to je konec. Expedice Morava (MateS FM) ze Skalky.

73 MateS FM

PODĚKOVÁNÍ: Na zářijové Expedici se podíleli opět
VÁCLAV MÍSTEK (zapůjčil anténní přepínač) taky děkuji
JARDOVI LYSŮVKY za obětavé relly a
KARLOVI ONDŘEJNÍK za skvělou navigaci po mobilu. Tímto jim za celou Expedici Morava ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci.